Dalyvavimas DUOday įmonę paskatino įdarbinti ne vieną darbuotoją su negalia

Vyras dėlioja batus į lentynas, o šalia stovinti moteris jam padeda.

Prancūzų sporto prekių tinklas „Decathlon“ jau eilę metų dalyvauja DUOday iniciatyvoje.  Bendradarbiaudamas su SOPA, šioje vien tik Vilniuje šioje įmonėje įsidarbino dešimt darbuotojų su negalia.

„Decathlon“ vadovas Baltijos šalyse Nicolas Fogola sako, kad žmonių su negalia įdarbinimas pritaikius pareigas pagal galimybes leidžia jiems įgyti ne tik reikiamų kompetencijų, bet ir pasitikėjimo savimi, o darbus jie atlieka itin kokybiškai.

„Decathlon“ misija yra pasiūlyti sportą kiekvienam, o mūsų, kaip darbdavio, misija yra pasiūlyti darbo galimybę kiekvienam. Atrankose vadovaujamės dviem kriterijais: meile sportui ir noru suburti komandą, kurioje atsispindėtų visa žmonijos įvairovė – nuo lyties, rasės iki skirtingų gebėjimų,“ – sako jis.

„Decathlon“ parduotuvėje žmonės su negalia atlieka pačiais įvairiausias užduotis – rūpinasi dviračių priėmimu, išpakavimu, jų eksponavimu, kiti prižiūri tvarką matavimosi kabinose, surenka drabužius ir paskirsto juos atskirų skyrių darbuotojams.

Pasak N. Fogolos, siekiant darbuotojams su negalia sukurti patogias darbo sąlygas, kartais koreguojamas pareigų aprašas, pritaikant jį prie konkretaus asmens gebėjimų.

„ Tai yra vienintelis skirtumas, ką darome kitaip nei su kitais darbuotojais. Priklausomai nuo žmogaus negalios ir gebėjimų, pritaikome jam funkcijas taip, kad galėtų jas įgyvendinti visiškai savarankiškai. Pavyzdžiui, vienas iš darbuotojų nesijautė labai jaukiai bendraudamas su pirkėjais, todėl iš pareigybių sąrašo šią funkciją išbraukėme, prisitaikėme prie jo. Iš to laimime visi,“ – sako N. Fogola.

Tokios iniciatyvos kaip DUOday ir žmonių su negalia įdarbinimas  praturtina kolektyvą, stiprina bendradarbiavimą ir leidžia kiekvienam atrasti tinkamą vietą profesiniame gyvenime.

Giedrius dėlioja kamuolius į lentynas

Giedrius  dirba nuo  2020 m. liepos mėn.:

„Mano gyvenimas pasikeitė į gerą pusę. Atsirado daugiau pasitikėjimo savimi, galiu, kaip sakoma, atsistoti ant kojų. Jei tektų sėdėti namuose, tai tikrai būtų prastai, o dabar viskas labai gerai. Darbe jaučiuosi laimingas. Susidraugavau net ne su vienu kolega – su visu kolektyvu. Vienas žmogus šalia gyvena, todėl po darbo visada ir paveža. Iš kolegų pusės jaučiu šimtaprocentinį palaikymą”

Danielius  dirba nuo  2021 m. spalio mėn.:

 „Esu atsakingas už tvarką ir drabužių rūšiavimą prie matavimosi kabinų. Viskas kaip ir aišku, kolektyvas palaikantis, man tikrai neblogai sekasi. Pajutau, kad kažkas pajudėjo iš vietos. Fainas jausmas čia būti, o dar ir moka už tai“

Danielius darbo vietoje
Artūras kabina drabužius

Artūras dirba nuo  2022 m. gegužės mėn. Artūras pabrėžia, kad dirbdamas jaučiasi žymiai geriau:

„Anksčiau tiesiog laiką leisdavau vienas namuose – prie kompiuterio ar televizoriaus. Kartais nueidavau pasportuoti. Nebenorėčiau taip gyventi. Geriau emociškai jaučiuosi kai dirbu, bendrauju su žmonėmis. Tai pakeitė mano gyvenimą.“

Karolis parduotuvėje „Decathlon“ dirba nuo  2023 m. birželio mėn.:

„Radau čia naujų draugų, jaučiuosi geriau, užsidirbu savo išlaidoms.”

Karolis lanksto drabužius
Kitos istorijos

Po DUOday – darbas „Swedbank“

Skaityti plačiau east

DUOday padėjo įveikti baimes ir gauti darbą

Skaityti plačiau east

Pasimatavo darbą ir liko dirbti: Augustės pokyčių istorija viešbutyje

Skaityti plačiau east

Restoranų tinklas „McDonald‘s“ dalyvauja DUOday ir darbina žmones su negalia

Skaityti plačiau east

Jaunuolių dienos centras: DUOday keičia požiūrį į žmonių su negalia įdarbinimą

Skaityti plačiau east